Úvod FTZÚ, s.p.

Fyzikálně technický zkušební ústav, s.p

Fyzikálně technický zkušební ústav, ( FTZÚ) , je nezávislý certifikační orgán pro zkoušení a certifikaci výrobků určených do prostředí s nebezpečím výbuchu. Touto činností se zabývá kontinuálně více než 50 let. Je zřízen Ministerstvem průmyslu a obchodu. Jeho certifikáty a zkoušky jsou mezinárodně akceptování jak ve státech EU tak státy v mezinárodním certifikačním systému IECEx . Našimi zákazníky jsou jak tuzemské firmy tak i zahraniční výrobci, kdy služby poskytované zahraničním výrobcům převažují nad službami poskytovanými v ČR.

Hlavní činnosti:

Certifikace výrobků

FTZÚ je v ČR jedinou organizací, která provádí certifikaci výrobků určených do prostředí s nebezpečím výbuchu podle směrnice ATEX. Jedná se jak o elektrická a neelektrický zařízení, tak i o ochranné systémy. Certifikace umožňuje výrobcům uvádět certifikované výrobky na trh nejen v ČR , ale i ve státech EU nebo členských státech systému IECEx.

Zkoušení výrobků

FTZÚ má vybudováno kompletní specializované zkušební zařízení pro zkoušení zařízení a ochranných systémů do prostředí s nebezpečím výbuchu. Jak moderní zkušební zařízení tak vysoká profesionalita pracovníků zkušebny umožňuje nabízet zákazníkům provádění zkoušek na vysoké profesionální úrovni. Mezinárodní prestiž zkušebních laboratoří umožňuje uznávání výsledků zkoušek i v zahraničí.

Systémy jakosti


FTZÚ provádí certifikaci systémů jakosti podle mezinárodních norem ISO 9001 jako součást certifikačního orgánu CQS. Kromě toho se zabývá i certifikací systémů managementu kvality u výrobců zařízení doprostřed s nebezpečím výbuchu podle mezinárodní normy EN 13980.


Podrobnější informace naleznete na našich stránkách www.ftzu.cz.

Napište nám

Jméno
Příjmení*
Email*
Telefon
Text vzkazu
Ochrana proti spamu

Zadejte text z obrázku:

* Takto označené pole je nutné vyplnit.

Školení

Metrologie - základy a legislativa18.6.2024
Místo konání: Praha - Prosek

Interaktivní kurz Interní auditor ISO 1348511.4.2024
Místo konání: Praha - Prosek

všechna školení

Licence

Osvědčení
o akreditaci

Certifikáty

Členové CQS

Elektrotechnický zkušební ústav, s.p. Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p. Institut pro testování a certifikaci, a.s. Textilní zkušební ústav s.p. Fyzikálně technický zkušební ústav, s.p. Strojírenský zkušební ústav, s.p.