Úvod O nás Členové CQS TZÚ, s. p.

Textilní zkušební ústav, s.p.

Textilní zkušební ústav, s.p. je nezávislou zkušebnou a certifikační autoritou, jejíž zřizovatelem je Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky.

TZÚ je leaderem ve zkušebnictví a certifikaci v textilním a navazujícím oboru. V rámci výzkumu a vývoje rozvijí celou řadu dalších aktivit, které může realizovat za pomocí nových a větších prostor na adrese Cejl 12, 602 00 Brno.

Akreditovaná zkušební laboratoř dělá stále čest svému číslu v akreditaci  OA  a nabízí několik set zkoušek pro takřka všechny druhy textilních a nábytkářských výrobků a podlahovin. Stěžejní problematikou zkušebnictví je v současné době bezpečnost, a to nejen zjišťování škodlivin, ale i nehořlavosti a odolnosti technických textilií nebo nábytku. Do centra zájmu se dostává high-tech o čemž svědčí akreditace  ÚCL  a hygiena, kvůli níž jsme vybudovali i mikrobiologickou laboratoř.

Na zkoušení navazuje certifikace a značení CE včetně certifikace řízení výroby. Certifikační orgán pro výrobky č.  3044 sice nebyl mezi prvními akreditovanými, ale dokázal získat pro ústav autorizaci AO 219 i notifikaci pro  EU NB 1021.


O vysoké kvalifikaci, zkušenostech a autoritě pracovníků ústavu svědčí také to, že je soudně znaleckým ústavem, jmenovaným Ministerstvem spravedlnosti.
Certifikační orgán systémů managementů č. 3003 zaujímá vedoucí postavení v akreditované certifikaci textilních podniků. Certifikoval v oboru víc podniků než všechny tzv. renomované organizace dohromady.

Nabídka služeb TZÚ by nebyla kompletní bez informací o nových technických normách, které zajišťuje Centrum Technické Normalizace na základě licence od České agentury pro standardizaci (ČAS), která zřízena Úřadem pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ). Podílíme se také aktivně na tvorbě Evropských norem a mezinárodních norem ISO pro textil, nábytek, dřevo a výrobky na bázi dřeva, podlahoviny a ergonomii.


Více o našich aktivitách naleznete na stránkách  www.tzu.cz.

Napište nám

Jméno
Příjmení*
Email*
Telefon
Text vzkazu
Ochrana proti spamu

Zadejte text z obrázku:

* Takto označené pole je nutné vyplnit.

Školení

Metrologie - základy a legislativa18.6.2024
Místo konání: Praha - Prosek

Interaktivní kurz Interní auditor ISO 1348511.4.2024
Místo konání: Praha - Prosek

všechna školení

Licence

Osvědčení
o akreditaci

Certifikáty

Členové CQS

Elektrotechnický zkušební ústav, s.p. Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p. Institut pro testování a certifikaci, a.s. Textilní zkušební ústav s.p. Fyzikálně technický zkušební ústav, s.p. Strojírenský zkušební ústav, s.p.