Úvod Novinky

Auditování podle ISO 9001 v nepříznivých podmínkách

13.4.2021

Pracovní skupina spadající pod ISO a IAF - ISO 9001 Auditing Practices Group - vypracovala návod, jak auditovat podle normy 9001 v případě nepříznivých podmínek - myšleno pro auditování v aktuální pandemii COVID-19

Skupina APG se v návodě AUDITING ISO 9001:2015 IN THE CONTEXT OF A DISRUPTIVE EVENT zaměřila na požadavky normy ISO 9001, které se zaměřují a souvisejí s tzv. risk-based thinking (myšlení založené na zvažování rizik). Vybrány byly oblasti, kde implementace a řízení změn v organizaci představují větší a složitější výzvy v případě rušivých a nepříznívých podmínek, jakým oněmocnění covid-19 bezpochyby je. Cílem dokumentu je upozornit auditory na činnosti, které je dobré více prozkoumat a analyzovat, a to v jiné perspektivně než za běžných podmínek.

I když je dokument určen spíše externím auditorům, myslíme si, že najde uplatnění i při interních auditech, a také jako návod a inspirace při samotném řízení a implementaci změn v organizaci.

Odkaz na dokument v pdf:

Na této stránce najdete další zajímavé dokumenty od pracovni skupiny APG: https://committee.iso.org/home/tc176/iso-9001-auditing-practices-group.html

Autor: Lenka Šardziková   |   Sekce: Novinky   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články

Školení

Metrologie - základy a legislativa21.6.2024
Místo konání: Praha - Prosek

Interaktivní kurz Interní auditor ISO 1348511.4.2024
Místo konání: Praha - Prosek

všechna školení

Licence

Osvědčení
o akreditaci

Certifikáty

Členové CQS

Elektrotechnický zkušební ústav, s.p. Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p. Institut pro testování a certifikaci, a.s. Textilní zkušební ústav s.p. Fyzikálně technický zkušební ústav, s.p. Strojírenský zkušební ústav, s.p.