Úvod Novinky

Nabídka služeb Certifikace výrobků EZÚ, s.p.

17.8.2015

Nabídka služeb Certifikace výrobků EZÚ, s.p. V dalším bloku tématických článků s popisem nabídky služeb členů CQS se nyní budeme věnovat CERTIFIKACI VÝROBKŮ u našeho člena EZÚ - Elektrotechnický ukušební ústav, s.p.

Elektrotechnický zkušební ústav má vzhledem k dlouholeté tradici a týmu kvalifikovaných odborníků vedoucí postavení v České republice v oblasti certifikace většiny elektrotechnických výrobků. Protože jedním z hlavních našich cílů je pomáhat výrobcům při exportu jejich výrobků do zemí celého světa je Elektrotechnický zkušební ústav členem téměř všech významných světových a evropských certifikačních systémů.
 

Výhody mezinárodně platných certifikátů:

  •  úspora nákladů a času při exportu do členských zemí systémů a nejen do nich
  •  výrobce má vytvořen základ pro vystavení ES prohlášení jak podle zákona 22/97Sb. tak i podle směrnic EU, potřebného pro označení výrobku značením CE
  •  snadné získání národních certifikačních značek členů systému
  •  certifikáty usnadňují výrobcům export do desítek zemí čtyř kontinentů
  •  po získání certifikátu lze po provedení doplňujících zkoušek získat další mezinárodně platné certifikáty
  •  pro české výrobce není nutná další certifikace ani zkoušení v zemích Evropské unie i v řadě dalších zemí

Následně uvedené certifikáty a značky může v České republice vydávat jako jediný Elektrotechnický zkušební ústav, který se díky svému výbornému technickému i personálnímu zázemí stal členem prakticky všech významných evropských certifikačních systémů pro elektrotechnické výrobky.
 

EZÚ Vám může nabídnout následující certifikáty:
Certifikát EZÚ, CCA certifikát a CB certifikát
a následující značky:
ESČ, ENEC, HAR, CCA-EMC

Pro vývoz Vašich výrobků Vám nabízíme následující mezinárodně platné certifikáty a licence na značky shody:

Certifikáty: Značky:  
EZU ESČ HAR
CB ENEC Homologace
CCA    

 

   

Certifikáty vydanými Elektrotechnickým zkušebním ústavem lze podpořit důvěru Vašich odběratelů v bezpečnost Vašich výrobků. Rovněž lze tyto certifikáty využít k snadnému získání podkladů, nutných k povolení prodeje v zemích, které mají povinný systém certifikace nebo schvalování.
CB systém - je stále nejrozšířenějším světovým certifikačním systémem v oboru elektrotechnických výrobků.
Systém CCA - v rámci Evropy je nejrozšířenějším certifikačním systémem. Pro získání certifikátů CB nebo CCA je nutné provést zkoušky výrobku v rozsahu typové zkoušky.

Na základě zkoušek a certifikace provedené v našem ústavu získáte právo umístit značky shody přímo na výrobek a prokázat tak spotřebitelům v Evropě shodu výrobku s požadavky evropských norem na elektrickou bezpečnost (značky ENEC ) a na elektromagnetickou kompatibilitu (značka CCA-EMC).

ENEC - panevropská značka označující shodu výrobku s evropskými normami pro elektrickou bezpečnost výrobků. Licence na užívání značky ENEC umožňuje označovat výrobky touto značkou a bez nutnosti dalších zkoušek elektrické bezpečnosti exportovat výrobky na trhy členských zemí této dohody. Dohoda ENEC pokrývá dále uvedené oblasti: svítidla a jejich komponenty, transformátory, spínače pro domácí spotřebiče, zařízení výpočetní techniky , spotřebiče pro domácnost i pro komerční použití a přístroje z oblasti audio – video.
 

Autor: Lenka Šardziková   |   Sekce: Novinky   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články

Školení

Metrologie - základy a legislativa18.6.2024
Místo konání: Praha - Prosek

Interaktivní kurz Interní auditor ISO 1348511.4.2024
Místo konání: Praha - Prosek

všechna školení

Licence

Osvědčení
o akreditaci

Certifikáty

Členové CQS

Elektrotechnický zkušební ústav, s.p. Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p. Institut pro testování a certifikaci, a.s. Textilní zkušební ústav s.p. Fyzikálně technický zkušební ústav, s.p. Strojírenský zkušební ústav, s.p.