Úvod Novinky

nabídka kurzů EZU - listopad a prosinec

12.11.2023

nabídka kurzů EZU - listopad a prosinec

14.11.    RoHS – zakázané látky v elektrotechnických výrobcích

  • Školení Vám pomůže lépe se zorientovat v základních pojmech a postupech pro splnění požadavků právních předpisů v problematice RoHS. A to včetně příprav vzorků na zkoušky nebo vyhodnocení dokumentace.

21.11.    Požadavky na kybernetickou bezpečnost v oblasti průmyslu a možnosti certifikace

  • Cílem školení je představit Vám možnosti naplnění legislativních a normativních požadavků na kybernetickou bezpečnost a způsoby, kterými lze shodu deklarovat vůči zákazníkům, partnerům či autoritám.  

22.11.   Distributoři zdravotnických prostředků – povinnosti plynoucí z Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (EU) 2017/745 (MDR)

  • Cílem školení je poskytnout ucelený přehled o právech a povinnostech distributorů dle MDR, prodiskutovat časté dotazy a situace vznikající u stávajících i nových distributorů zdravotnických prostředků.   

28.11.  Novinky v normách 27001 a 27002

  • Na školení se dovíte o rozsahu změn v těchto normách, o povinném časovém horizontu pro jejich implementaci a o potřebných krocích pro přechod na tyto nové normy.

30.11.  Požadavky na systém managementu kvality dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2017/745 (MDR) a normy ČSN EN ISO 13485:2016 ed. 2

  • Obsahem školení jsou informace o požadavcích MDR na SMK výrobce ZP a jak je vhodné pro plnění těchto požadavků harmonizovanou normou EN ISO 13485:2016. Bude diskutován obsah jednotlivých požadavků a nejčastější chyby a nedostatky, které jsou identifikovány při auditech.

7.12.  Uvádění elektrotechnických výrobků na trh

  • Školení je zaměřeno na vysvětlení základních postupů uvádění výrobků na trh, primárně na elektrotechnické výrobky. Školíme zejména legislativní požadavky trhu EU, návaznosti české legislativy a technických norem a postupů.

 

8.12.  Klinické hodnocení podle nařízení (EU) 2017/745 o zdravotnických prostředcích (MDR)

  • Cílem školení je provést účastníky problematikou procesů klinického hodnocení a post-marketingového klinického sledování, budou vysvětleny nové požadavky nařízení EU 2017/745 (MDR).

14.12.  Management rizik v praxi – norma ČSN WN ISO  14971

  • Školení je zaměřeno na pochopení jednotlivých částí procesu řízení rizika a způsob dokumentování dílčích částí tohoto procesu. Během školení je kladen důraz zejména na zkušenosti z praxe a upozornění na nejčastější chyby, které s procesem rizika souvisí.

 

 

     

 

Autor: Lenka Šardziková   |   Sekce: Novinky   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Školení

Metrologie - základy a legislativa18.6.2024
Místo konání: Praha - Prosek

Interaktivní kurz Interní auditor ISO 1348511.4.2024
Místo konání: Praha - Prosek

všechna školení

Licence

Osvědčení
o akreditaci

Certifikáty

Členové CQS

Elektrotechnický zkušební ústav, s.p. Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p. Institut pro testování a certifikaci, a.s. Textilní zkušební ústav s.p. Fyzikálně technický zkušební ústav, s.p. Strojírenský zkušební ústav, s.p.