Úvod O nás EZÚ, s.p.

Elektrotechnický zkušební ústav, s.p.

Elektrotechnický zkušební ústav (dále jen EZÚ) je nezávislou zkušebnou a certifikační autoritou, jejíž zřizovatelem je Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky.
Důvěryhodnost EZÚ v oblasti zkoušení, certifikace výrobků a systémů managementu pevně stojí na získaných akreditacích a autorizacích. Své služby poskytuje EZÚ již od roku 1926 a neustále drží krok s dobou. Mimo tradičních oblastí se přizpůsobuje moderním trendům a novým požadavkům.
EZÚ také systematicky rozvíjí mezinárodní uznání svých služeb. Výsledkem této snahy jsou mezinárodní certifikáty a značky, jejichž účelem je podpora na zahraničních trzích.  EZÚ je členem mezinárodních certifikačních systémů a uděluje mezinárodní certifikáty a značky pro elektrotechnické výrobky.

Mezi hlavní činnosti patří zejména:

Certifikace systémů managementu

Certifikace pro Vás přináší posílení kreditu, důvěryhodnosti a konkurenceschopnosti organizace.

  • Kvalita a bezpečnost ve výrobě a službách

EZÚ provádí certifikaci dle norem ISO 9001 pro systémy managementu kvality, ISO 13485 pro systémy kvality v oblasti zdravotnických prostředků, ISO 20000 pro management kvality v oblasti informačních technologií a dle OHSAS 18001 pro systémy managementu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

  • Ekologie

Ekologie je dnes nezbytnou podmínkou pro zajištění dalšího rozvoje společnosti. EZÚ nabízí certifikaci systémů environmentálního managementu dle normy ČSN EN ISO 14001, ověření parametrů výrobků pomocí zkoušek, které dále slouží pro získání označení Ekoznačka, environmentálního prohlášení EMAS a další služby EZÚ přispívající k rozvoji ochrany životního prostředí.

  • Ochrana informací

V současné době hodnota informací přerůstá hodnotu hmotných statků a ochrana informací se tak stává strategickou disciplínou. V této oblasti EZÚ provádí certifikaci systémů managementu bezpečnosti informací dle ISO/IEC 27001, atestace informačních systémů veřejné správy, certifikaci dle zákona o kybernetické bezpečnosti, internet věcí, GDPR,  IEC 62443 – zcela nové standardy pro certifikaci kybernetické bezpečnosti služeb, produktů a procesů. Dále pak certifikaci dle eIDAS a to v plném rozsahu služeb.

Zkoušení, bezpečnost a technická úroveň výrobků

Elektrotechnický zkušební ústav nabízí řadu speciálních zkoušek nejen v oblasti elektrotechniky. Pro převážnou většinu z nich je EZÚ akreditován Českým institutem pro akreditaci podle normy ČSN EN ISO 17025. EZÚ disponuje speciálním vybavením pro provádění těchto zkoušek a zkušenými odborníky s dlouholetou praxí v jejich provádění. Protokoly EZÚ o provedených zkouškách lze využít jako podklad pro prokázání shody podle zákona 22/97 Sb. i pro používání značení shody CE. EZÚ provádí jak zkoušky elektrické bezpečnosti, tak i zkoušky elektromagnetické kompatibility, což je v podstatě funkční bezpečnost. Dále provádí zkoušky obsahu nebezpečných látek, tedy z hlediska bezpečnosti pro životní prostředí a z mnoha dalších hledisek.

   

   

Certifikace výrobků

Elektrotechnický zkušební ústav má vzhledem k dlouholeté tradici a týmu kvalifikovaných odborníků vedoucí postavení v České republice v oblasti certifikace většiny elektrotechnických výrobků. Protože jedním z hlavních cílů našeho ústavu je pomáhat výrobcům při exportu jejich výrobků do zemí celého světa je Elektrotechnický zkušební ústav členem téměř všech významných světových a evropských certifikačních systémů.

Školení

V návaznosti na nabízené služby Elektrotechnický zkušební ústav pořádá školicí kurzy zaměřené na související platné mezinárodní standardy a legislativní předpisy České republiky. Hlavním výstupem a zároveň přínosem je dokonalá znalost standardu či předpisu. Dokonalá znalost je zajištěna především vhodným a srozumitelným výkladem standardu a poskytnutím „best practice“ od zkušených auditorů.

Detailní informace o aktuálních školeních a kurzech na míru na www.ezuedu.cz.


Navštivte naše internetové stránky na adrese www.ezu.cz, kde najdete všechny potřebné informace o našich službách a činnostech. Také neváhejte kontaktovat naše pracovníky, které s Vámi vyřeší vaše dotazy a problémy.

Napište nám

Jméno
Příjmení*
Email*
Telefon
Text vzkazu
Ochrana proti spamu

Zadejte text z obrázku:

* Takto označené pole je nutné vyplnit.

Školení

Metrologie - základy a legislativa18.6.2024
Místo konání: Praha - Prosek

Interaktivní kurz Interní auditor ISO 1348511.4.2024
Místo konání: Praha - Prosek

všechna školení

Licence

Osvědčení
o akreditaci

Certifikáty

Členové CQS

Elektrotechnický zkušební ústav, s.p. Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p. Institut pro testování a certifikaci, a.s. Textilní zkušební ústav s.p. Fyzikálně technický zkušební ústav, s.p. Strojírenský zkušební ústav, s.p.