Úvod O nás Newsletter Newsletter - 2/2017

Newsletter - 2/2017

 

Zdravíme Vás s novým názvem


CQS se rozhodlo zkrátit název. Nebojte, o žádnou zásadní změnu se nejedná. Místo CQS – Sdružení pro certifikaci systému jakosti, jsme nově CQS z.s. (zapsaný spolek) s tím, že výstižněji budeme uvádět naše poslání „certifikace systémů managementu“.

Společně se změnou názvu jsme z naší kanceláře na pražském Proseku učinili i naše sídlo. Někteří z Vás už u nás byli v rámci pořádaných školení, jiní naše prostory navštívili v rámci obchodních schůzek, další návštěvy jsou samozřejmě vítány.

 

Shrnutí roku 2016

 


Hospodářská komora ČR

V dubnu se CQS stalo členem Hospodářské komory ČR. Zapojili jsme se do pracovních skupin Sekce kvality. Výsledkem této spolupráce bylo vydání publikace „Průvodce ISO 9001“ a 9 úspěšných seminářů „Jak zvládnout nové požadavky na kvalitu?“ po celé České republice ve spolupráci s regionálními hospodářskými komorami.
 


Zákaznický den


V květnu jsme se již tradičně všichni sešli na Zákaznickém dnu CQS . Tentokrát mimo Prahu na krásném Máchově jezeře.
Podle Vašich ohlasů se zákaznický den vydařil. Věřím, že netrpělivě čekáte na oznámení nového termínu a místa.
Budeme se na Vás všechny těšit 23.05.2017 v moderním hotelu Fabrika Hotel Humpolec.
 


Normy ISO 9001 a ISO 14001

V červnu jsme získali akreditaci na nové normy . Od té doby víc jak 70 firem podstoupilo, nebo v blízké době se chystá na audit již podle nových norem. Některé změny jsou významnější a vyžadují více práce, ale věříme, že výsledek bude stát za to. Přidejte se tedy k ostatním firmám, které „to už mají za sebou“. Pro snazší pochopení nových požadavků pro Vás připravujeme kurzy. V minulé roce jsme pro Vás otevřeli 14 kurzů a samozřejmě, že pokračujeme. Sledujte naše stránky - a přihlaste se (kurzy se plní celkem rychle).
 


V novém roce…

Inspirace k Vaší propagaci

Více jak polovina z Vás využívá ke své propagaci certifikační značky CQS. Těší nás, když vidíme, že se chlubíte svým certifikačním orgánem. Připravili jsme pro Vás inspiraci, jak co nejvíce certifikační značky i samotné certifikáty využít k Vaší propagaci.
 


Revize normy OHSAS 18001


Další změny jsou na obzoru. Tentokrát norma OHSAS 18001 – nově ISO 45001. V průběhu roku 2017 se očekává ukončení její revize a vydání normy v anglickém jazyce je ohlášeno na prosinec. O dalším průběhu Vás budeme informovat.
 


Video na závěr


IQNet připravil ke svému 25. výroční dvě propagační videa. První video prezentuje široký rozsah služeb celosvětové sítě certifikačních orgánu a ve druhém jsou rozhovory se současnými i minulými pracovníky. CQS se také přidalo – najdete 5 vteřin slávy naší zástupkyně?

Licence

Osvědčení
o akreditaci

Certifikáty

Členové CQS

Elektrotechnický zkušební ústav, s.p. Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p. Institut pro testování a certifikaci, a.s. Textilní zkušební ústav s.p. Fyzikálně technický zkušební ústav, s.p. Strojírenský zkušební ústav, s.p.