Úvod Školení Kompletní nabídka školení CQS Integrovaný systém managementu

Interní audity - Integrované systémy managementu - QMS+EMS+OHSAS

Kurz CQS je zaměřen na seznámení a výcvik interních auditorů firem, které mají zaveden, nebo zavádějí integrovaný systém managementu podle norem ČSN EN ISO 9001:2016, ČSN EN ISO 14001:2016 a ČSN OHSAS 18001:2008.

Cíle kurzu

Cílem kurzu je připravit interní auditory organizací se systémem managementu zahrnující management kvality, environmentální management a management BOZP. Účastníci dvoudenního kurzu získají informace o požadavcích výše uvedených norem na systém managementu. Dále budou seznámení s požadavky na kompetence interního auditora a dalším využitím normy ISO 19011 při plánování a provádění interních auditů. Součástí kurzu je také stručný přehled právních požadavků v oblasti ochrany životního prostředí a BOZP.

Obsah kurzu

První den je zaměřen na vysvětlení požadavků norem ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001. Tyto požadavky jsou prezentovány jako požadavky na integrovaný systém, nikoliv tedy odděleně, naopak jsou zdůrazněny možnosti integrace. Součástí dne je workshop, při kterém se účastníci pokusí identifikovat procesy fiktivní firmy významné pro management kvality a zároveň environmentální aspekty a rizika BOZP spojené s těmito procesy.

Druhý den je zahájen stručnou prezentací normy ČSN EN ISO 19011 - požadavků na interního auditora a pokračuje zásadami plánování auditů. V dalším bloku je prezentována metodika a psychologie provádění interních auditů. Součástí druhého dne jsou workshopy zaměřené na plánování auditů. Posledním blokem, druhého dne je stručný přehled právních požadavků v oblasti ochrany životního prostředí a BOZP.

Závěr kurzu je vyhrazen testu. 

Kurz je určený

Pro pracovníky, kteří zastávají nebo chtějí zastávat úlohu interního auditora integrovaného systému řízení, je vhodný i pro pracovníky středního managementu firem s takto implementovaným systémem.Pokud máte zájem o konkrétní školení, dejte nám vědět. V případě většího počtu zájemců, rádi školení připravíme.

Zajistíme také školení přímo u Vás ve firmě podle Vašich požadavků.

Kontakt:
Ing. Lenka Adamčíková
ladamcikova@cqs.cz, 286 019 534Napište nám

Jméno
Příjmení*
Email*
Telefon
Text vzkazu
Ochrana proti spamu

Zadejte text z obrázku:

* Takto označené pole je nutné vyplnit.

Školení

Metrologie - základy a legislativa21.6.2024
Místo konání: Praha - Prosek

Interaktivní kurz Interní auditor ISO 1348511.4.2024
Místo konání: Praha - Prosek

všechna školení

Licence

Osvědčení
o akreditaci

Certifikáty

Členové CQS

Elektrotechnický zkušební ústav, s.p. Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p. Institut pro testování a certifikaci, a.s. Textilní zkušební ústav s.p. Fyzikálně technický zkušební ústav, s.p. Strojírenský zkušební ústav, s.p.