Úvod Školení Kompletní nabídka školení CQS Management služeb IT

ISO/IEC 20 000:2011 - Manažer a interní auditor

Kurz CQS Manažer a interní auditor ItSM je zaměřen na proškolení a výcvik manažerů a interních auditorů firem v oblasti managementu systému služeb IT a kvality. 

Systém managementu služeb IT by měl být součástí řízení nejen u IT firem, poskytujících služby IT externím zákazníkům, ale i u všech organizací, kde útvar IT slouží ostatním útvarům v organizaci při bezchybném zajišťování podpory jejich výkonných funkcí. Měl by být nedílnou součástí managementu kvality organizace. Proto školení interních auditorů těchto dvou systémů je logickou reakcí na potřeby většiny podniků. Interpretace řady požadavků podle normy ISO 9001, ve kterých manažeři i auditoři ve firmách tápají, mají v oblasti ItSM logickou interpretaci, vycházející z nejlepší praxe v dané oblasti, např. z pravidel ITILu nebo jiných zmapovaných systémů, aplikovaných v IT. Celý pohled na integrovaný systém řízení je pak jednoduší a logičtější.

Cíle kurzu

Účastníci dvoudenního kurzu získají povědomí o správné praxi identifikování optimální interpretace systémových požadavků pro oba systémy napříč organizací, nezbytné pro zavedení systematického přístupu ve vlastních firmách. Pomocí workshopů a případových studií si účastníci kurzu osvojí optimální posuzování efektivnosti svých systémů řízení, využívajících IT technologie jako významnou součást chodu organizace.

Obsah kurzu

První den je především zaměřen na vysvětlení principů managementu služeb IT, jako součásti systému managementu kvality i principů, které jsou k managementu kvality nadstavbové.

Druhý den je věnován technikám plánování, realizování a prezentování výsledků auditů podle norem ČSN ISO/IEC 20 000, ČSN EN ISO 9001 a ČSN EN ISO 19011 formou workshopů a případových studií. Součástí podkladů kurzu je i ukázka checklistů pro plánování auditů.

Kurz je určený

Pro pracovníky, jejichž úlohou je koordinování zajištění kvalitních služeb IT v rámci systému managementu kvality ve svých organizacích a průběžné přezkoumávání efektivnosti přijatých opatření pro možnost informování managementu a přijímání dalších efektivních opatření pro optimalizaci systémů managementu.Pokud máte zájem o konkrétní školení, dejte nám vědět. V případě většího počtu zájemců, rádi školení připravíme.

Zajistíme také školení přímo u Vás ve firmě podle Vašich požadavků.

Kontakt:
Ing. Lenka Adamčíková
ladamcikova@cqs.cz, 286 019 534


Napište nám

Jméno
Příjmení*
Email*
Telefon
Text vzkazu
Ochrana proti spamu

Zadejte text z obrázku:

* Takto označené pole je nutné vyplnit.

Školení

Metrologie - základy a legislativa21.6.2024
Místo konání: Praha - Prosek

Interaktivní kurz Interní auditor ISO 1348511.4.2024
Místo konání: Praha - Prosek

všechna školení

Licence

Osvědčení
o akreditaci

Certifikáty

Členové CQS

Elektrotechnický zkušební ústav, s.p. Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p. Institut pro testování a certifikaci, a.s. Textilní zkušební ústav s.p. Fyzikálně technický zkušební ústav, s.p. Strojírenský zkušební ústav, s.p.